Raamatupidamise tarkvara soovitus

Anna-Liisa, Kirsika ja Liina jagavad raamatupidamise tarkvara puhul tehtavaid valikuid. Grow on katsetanud enamus Eestis toodetud programme. Kasutusse aga oleme jätnud vaid meie klientidele sobivaimad. Grow Finance pakub oma klientidele raamatupidamisteenust üle 10 erineva raamatupidamise tarkvaraga. Lisaks on kasutuses välismaiseid tarkvarasid, sealhulgas ka selliseid, millest Eestis pole keegi kuulnud. Erinevate tarkvarade kasutuskogemus on meie tugevus. Programmi valik sõltub suuresti vajadusest, mida järgnevalt avame.

Ettevõtte vajadus on raamatupidamise tarkvara valikul kõige olulisem

Tihti kuuleme, kuidas programmi valikul lähtutakse vaid raamatupidaja oskustest, mitte ettevõtte vajadustest. „Mul on nii hea programm, ma olen seda kasutanud juba 25 aastat“, ei ole ettevõtte seisukohast väga hea argument. Üldiselt piisab heast programmist ja koostööpartnerist, kes oskab näha suuremat pilti ja vajadusel aitab nõu ja jõuga. Samas ka ainult programm nutika kasutajata ei tee veel midagi.

Tarkvara asub pilves

Kaasaegne programm nii väiksele kui suuremale on tarkvara, mis asub pilves.  Läbi on ajad, mil juht tõi dokumente paberil raamatupidajale, kes sisestas need oma rüpperaalis olevasse tarkvarasse ja sealt varukoopiaid ei teinudki. Oma serveris hoitavate tarkvarade arv maailmas järjest väheneb.

Dokumentide arhiveerimine

Oluline on ka see, et programmiga on võimalik dokumente arhiveerida. Kuna dokumente ei ole enam paberil vaja säilitada ja sülearvutis ei ole raamatupidamisarhiivi pidamine turvaline, siis võiks sellele pakkuda lahendust raamatupidamistarkvara.

Kasutamiskogemus

Väikeettevõtjale peaks esmane olema programm lihtsus ja kiiresti õpitavus. Seda peaks oskama kasutada ka inimene, kellel ei ole raamatupidamise tausta ja algseadistused võiksid olla tehtud nii, et oleks võimalik programmi kasutamisega alustada pärast tutvumist lühikese sissejuhatusega. Ehk saaks lihtsalt arveid koostada ja saata.

Väljund ehk aruandlus

Programmi valikul on väga oluline info, milliseid tulemusi, aruandlust, infot soovid ettevõtte juhtimiseks saada. Kas saad piisavalt lihtsalt omale soovitud aruande, ilma et peaksid seda Excelis töötlema.

Hind ja tugi

Hea raamatupidamistarkvara puhul on oluline ka tasuta kiire klienditugi ja muidugi – mõistlik hind.

Soovitus

Alustavale fimale soovitaks näiteks Smart Accountsi või Meriti Aktivat. Neil programmidel on asjalik klienditugi, hea hind, on kiiresti õpitavad ning need arenevad ja pakuvad palju automatiseerimise ja liidestamise võimalusi. Edasijõudnutele võib sobida Directo. Keerukamate ja suuremate firmade puhul meie kuulame ära kliendi soovid ja vajadused ning leiame koostöös sobivaima programmi. Vähem raamatupidamist, rohkem ettevõtlust. Grow tegeleb püsivalt sellega, et meie raamatupidajad käiksid ajaga kaasas. Hoiame ennast kursis  Eestis ja maailmas valitseva olukorraga ja püüame leida lahendusi ettevõtetele ja töötajatele.  Võta meiega ühendust meie kodulehe kaudu, saada e-kiri aadressile info@grow.ee või hoopis helista numbril 5629 3090