Raamatupidamise korraldamise näol on tegemist justkui igavese dilemmaga, mille üle arutletakse aastast aastasse: kas osta raamatupidamisteenus ettevõttesse sisse või palgata ettevõttesse eraldi raamatupidaja?
Peamine küsimus on muidugi see, et kumb variant on soodsam? Kuid samuti võib ettevõtjal olla kahtlusi näiteks selle suhtes, kas teenusena palgatud raamatupidaja on piisavalt personaalne?
Grow Finance’i partner Anna-Liisa Orglaan on veendunud, et raamatupidaja teenusena muretsemine on
kulutõhus ja toob välja
kuus põhjust, miks sa peaksid loobuma mõttest palgata oma ettevõttele eraldi raamatupidaja.
Järelevalve raamatupidamisele
Teenust sisse ostes on tagatud see, et sinu ettevõtte raamatupidamisega tegeleb professionaalide tiim. Sel viisil on võimalik kiiresti leida ka väikseimad vead ja kindlustatud on kontroll kogu raamatupidamise üle.
Soodsam
Kui mõelda, et raamatupidajale on vaja maksta igakuist töötasu, puhkusetasu, kindlustada töövahenditega ja lisaks tasuda tema sagedase koolitamise eest (raamatupidamine muutub väga kiiresti), siis on selge, et teenuse sisse ostmine on oluliselt soodsam.
Paindlikus
Igal raamatupidajal on omad tugevad ja nõrgad küljed. Ent raamatupidamisteenust tellides saad kaasa kogu meeskonna teadmised. Lisaks saad tellida teenuste seast just selle, mis sinule vaja (ja seda sobivas mahus).
Laiemad võimalused ja teadmised
Tänu suurele tiimile on garanteeritud paljude spetsialistide teadmised. Sel viisil saad ühe soodsa ja paindliku teenusega kaasa mitme spetsiifilise valdkonnaga ning kõigi uute seadustega kursis oleva raamatupidaja oskused.
Valmisolek sinu väikese ettevõtte kiireks kasvuks Paindliku teenuse näol on alguses võimalik tellida “miinimumpakett” ja seda aja möödudes täiendada.
Hea raamatupidamisteenus kasvab koos ettevõttega – varustades ettevõtet ka vajaliku teabega õigete otsuste tegemiseks.
Stress-free.
Raamatupidaja jääb haigeks, läheb puhkusele või üldse lahkub ootamatult? See ei ole enam juhi mure, sest kasutades raamatupidamisteenust kindlustab meie meeskond ka keerulisematel hetkel teenuse ühtlase ja kvaliteetse toimimise.
Raamatupidaja näol vajatakse ettevõttes 30% juhi assistenti, 30% raamatupidamise assistenti, 30% raamatupidajat ja vaid 10% pearaamtupidajat-finantsjuhti. “Kuid selleks tööks palgatakse kõrgepalgaline pearaamatupidaja, kes koormatakse üle assisteerivate ülesannetega,” ütles Orglaan. “See on ettevõte varade ning pearaamatupidaja võimete raiskamine, kes peagi ilmselt avaldab vähese motivatsiooni pärast soovi edasi liikuda.”
Kokkuvõttes võib julgelt väita, et edukad ettevõtted peaksid raamatupidamist kui teenust sisse ostma. See kehtib nii suurematele kui ka väiksematele ettevõtetele ja sellega peaks arvestama juba ettevõtet luues.
Grow tegeleb püsivalt sellega, et meie raamatupidajad käiksid ajaga kaasas ja oleme ka oma blogis
kajastanud väärtusi, millest hea raamatupidamisteenus lähtuma peaks. Näeme end oma valdkonna pioneeridena ja oleme esimene 100% paberivaba raamatupidamisbüroo Eestis.
Kui ka sina soovid saada juba täna osa tulevikku vaatavast online-raamatupidamisteenusest, võta meiega ühendust meie
kodulehe kaudu, saada e-kiri aadressile
info@grow.ee või hoopis helista numbril 5629 3090!