Kelle huve teenib puhkusetasu välja maksmine enne puhkust?
Puhkusetasu makstakse täies ulatuses hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust.
Selline kohustus on tänapäeval arusaamatu. Üldiselt peetakse kogu maailmas heaks tooniks, kui töötajate sissetulekud on igakuiselt enam-vähem ühtlaselt jaotunud ja vähemalt miinimum sissetulek on tagatud.
Vastakaid seisukohti inimeste investeerimis- ja majandamisoskustest annab nii meie praegune valitsus kui Maksuameti statistika.
Maksuamet näitab töötajate maksuvaba avalduste statistikaga, et töötajad usaldavad raha pigem tasuta Maksuametile, kui hakkavad seda ise investeerima. Maksuamet muidugi teeb ka kõvasti lobi selle nimel, et inimesed hoiustaks tasuta oma raha nende kontol.
Kuid valitsus läbi pensionireformi annab teada, et kõik inimesed oskavad investeerida paremini kui pangas töötavad investeeringute haldurid.
Pensionifondid erinevalt Maksuameti hoiusest on siiski siiani olnud tootlikud.0
Antud seadusesättega tekitatakse kõigile osapooltele vaid peavalu.
Ei saagi aru, mis on selle eesmärk? Kas soovitakse, et inimesed saaksid kiiremini investeerida, kuigi statistika seda väidet ei toeta või soositakse kiiret kulutamist?
Alustades töötaja peavalust, kes üldjuhul saab raha vähem kätte ja seda tänu tulumaksu arvestamise imepärastele nüanssidele. Lisaks eelnevale kipub puhkusetasu enne järgmist palgapäeva otsa saama. Nii jõudsimegi positiivse tulemuseni, see toetab kiirlaenuäri ja kulutamine on ka riigieelarvele positiivse mõjuga. Aga kui sina oled see keskmine eestlane, kes puhkuse veedab väljaspool Eestit, siis riigieelarve selle üle ei rõõmusta.
Aga kui see pohmell ka otsa saab ja laenumakseid koos intressiga hakkad tagastama, siis võib veel mitu kuud minna enne kui reele saad.
Lisaks eelnevale, kui enamus inimesi puhkavad, siis raamatupidajad saavad pidevalt oma puhkuse arvelt teha teistele puhkusetasu arvestusi ja väljamakseid. Kuna saad väiksema väljamakse, siis tahad kindlasti seda veel raamatupidajaga arutada, tõotab tulla meeldiv vestlus.
Kas puhkusetasu maksmine seadusest tuleneval viisil ikka on Sinule mõistlik?
Kui ei, siis
- A: esita avaldus tööandjale, et soovid puhkusetasu väljamakset koos palgaga.
- B: tee ettepanek seaduse muudatuseks.
Grow tegeleb püsivalt sellega, et meie raamatupidajad käiksid ajaga kaasas ja oleme ka oma blogis kajastanud väärtusi, millest hea raamatupidamisteenus lähtuma peaks. Näeme end oma valdkonna pioneeridena ja oleme esimene
100% paberivaba raamatupidamisbüroo Eestis.
Kui ka sina soovid saada juba täna osa tulevikku vaatavast
online-raamatupidamisteenusest, võta meiega ühendust meie kodulehe kaudu, saada e-kiri aadressile
info@grow.ee või hoopis helista numbril 5629 3090!