Koolituste ja lähetuste lisamine/mittelisamine firma kuludesse tuleb hoolikalt läbi mõelda. Eelkõige kaaluda, kas ja kui suure osa moodustab vaba aja veetmine ja kas see toob kaasa lisakulusi. Argumendiks ei ole kindlasti väide, et firma X paneb kõik oma suusapuhkused kuludesse. Kuid samas oleks vale ka väita, et kõik seminarid väljaspool töökohta tuleb maksustada kui erisoodustus.
Siin on väljavõte 17.08.16 Äripäeva artiklist.
“Koolitus” suusamäel
Maksuhaldur tuvastas lisaks, et ettevõtte „lähetus“ marsruudil Tallinn-Pariis-Olbia-Nice-Tallinn tuli olemasolevate tõendite valguses lugeda reisiks. Lähetusaruande kohaselt oli lähetus seotud Bulgaaria kinnisvaraarendusega, aga esitatud dokumendid Bulgaarias viibimist ei kinnitanud. Pealegi oli Bulgaaria kinnisvaraarendus seotud hoopis REC Varad tütarettevõtte ettevõtlusega.
Sarnaselt ei olnud tõendatud Soomes Himosel toimunud „seminar-koolituse“ seos Kalev REC ettevõtlusega. Maksuhaldur tuvastas, et äriühingu töötajad veetsid vähemalt osa ajast äriühingu kulul kohalikul suusamäel ja restoranides. Veelgi enam, REC Varad oli ebaõigesti lähetustena vormistanud ka enda juhtide viibimisi Soomes Neste rallil, Türgi rallil ja Itaalias Torino taliolümpiamängudel.
Raamatupidamisdokumentidest selguski, et külastati suusamäge, restorane, Türgi rallit, kuid ühtegi tõendit maksuotsuses tehtud järelduste ümberlükkamiseks ettevõte ei esitanud. Näiteks väidetava seminar-koolituse õppematerjale, kuurorti- ja hotellikompleksi tutvustanud isikute nimekirja, kontakte, reklaammaterjale, kohtumiste memosid jm, seda enam, et maksuotsuse kohtusse kaevanud REC Varad tütarettevõte oli Bulgaarias, mitte Türgis.
Pikemalt saate lugeda siit.