e-arved, uuendused raamatupidamises

E-arve käsitlustasu on 5 korda odavam pdf-arvest.

Kujutage ette firmat, kes arendab maailmatasemel tipptehnoloogilisi vidinaid, aga raamatupidamises suudab vahendada vaid paber- või parimal juhul vaid pdf-arveid. See ei jäta ettevõttest muljet kui kaasaegsest “tehnoloogiafirmast”, kui ettevõtte tugiteenused jäävad aega, mil elasid veel “dinosaurused”.

Eestis edastatakse hinnanguliselt vaid 10% arvetest e-arvetena.

Kuigi enamus kasutatavatest programmidest seda tehniliselt võimaldavad.  Meie praktika näitab, et e-arvete kasutusele võtmine jääb tihti juhi ja raamatpidaja kitsa maailmavaate sasipuntrasse, mitte tehniliste lahenduste või hinna taha. Juhin siinkohal tähelepanu, et e-arve  ei ole pdf arve, mida saate oma meilile. E-arve liigub programmide vahel, mitte e-mailiga. Küll aga saab e-arvega koos liikuma panna ka pdf, mis suunatakse e-mailile.

E-arve käsitlustasu on 5 korda odavam pdf-arvest.

Kõige kallim käsitlus on muidugi paberarvel (sh kõik sularahatshekid). Viimaste hind sõltub paberi transportimisest ja edastusviisidest. Rääkimata siinjuures infost, mida paberarvelt siiani ükski tehnoloogiline vidin ei suuda vigadeta lugeda, seega neile, kes peavad lugu käsitööst,  siis mõelga veel hoolega, millist lisandväärtust te sellega loote.

E-arve  ei ole pdf-arve.

E-arveid on võimalik automaatselt saata otse teise programmi ehk siis ostja raamatupidamisprogrammi. Samuti on võimalik e-arveid saata panka ehk siis kasutada teenust, mille nimeks oli enne otsekorraldus. Viimane võimaldab automaatselt arveid ka tasuda, juhul kui ostjal on sõlmitud vastav leping.

E-arve seadistuse koos lepingu sõlmimisega saate tehtud päeva jooksul.

Enamusel Eestis kasutatavatel programmidel on olemas liides ehk andmete vahetamise võimalus tarkvara ja e-arve operaatori vahel.
Seega tuleb vaid liituda mõne e-arveid vahendava teenusepakkujaga, näiteks Omniva, Telema, Opus Capita. Lisaks sellele tuleb teha väike ühekordne seadistus oma raamatupidamisprogrammis ja tehniliselt on programm valmis e-arveid vahetama. E-arve saatmiseks tuleb valida printimise nupu asemel e-arve nupuke või kliendikaardil määratleda arve väljastamise viis. Muud keerulist arve väljastajal polegi vaja teha.

E-arvete operaatorid võtavad ostuarvete sissetulekult teenustasu, müügiarvete edastamine on tasuta. Kuid täna on hind juba päris mõistlik ja tasub ettevõtjal kindlasti ära. Meie klientidele on 100 e-ostuarve käsitlustasu  14€ (sh. kuu püsitasu). See tähendab, et arved on meil ca 15 minutilise intervalliga otse raamatupidamisprogrammis, millele on vastaval isikul ligipääs, kus ta saab arveid otse hallata ja allkirjastada. Arvete haldamine toimib igast nutiseadmest, kus on interneti ühendus.

Kuna teame, et täna kõiki arveid veel ei saadeta e-arvetena, siis meie suudame ka pdf arved toimetada 24 tunni jooksul programmi. See tähendab, et kõik arved on nähtavad pildina (nii nagu need on originaalis) raamatupidmisprogrammis. Seega kui osaliselt saate endiselt nii paber- kui pdf-arveid, siis see ei ole takistuseks e-arve lahenduse kasutusele võtuks.

E-arvetele üleminek ei võta rohkem aega kui mõned tunnid, kuid saadav tulu aja kokkuhoiu näol on hindamatu. Palun ära jäta võimalust kasutamata ja võta meiega ühendust, aitame leida lahenduse.