Kodukontor

Mida avastasin kodukontoris töötades?

Räägin oma loo kodukontorist ehk Ulvi koduakvaariumis. Grow kontor on olnud digitaalne juba aastast 2010, mil ka kodukontori kasutamine muutus meil oluliselt lihtsamaks. Kuid siiski on seda eelnevalt kasutatud pigem vähe. Peale koroonaviirust  suurenes kodukontori kasutamine olulisel määral. Nüüd sügisel on küll enamus jälle kontoris, kuid Grow töötajate kodukontori tundide ja päevade arv on tublisti kasvanud. Olin sunnitud ka ise selle aasta aprillis kodukontorisse jääma. Saime sel kevadel valmis meie uue kodukontori ehk akvaariumi. Vaata, mis loomad olid kontoris?

Mida head kodukontor kaasa tõi?

 • CO2 emissiooni üle võib rõõmustada. Sõitmine vähenes, mis tõi ühtlasi kaasa ka kulude vähenemise;
 • Hea kodune olek, ei pea sättima;
 • Võtsin kasutusele uusi vidinaid, mis hõlbustasid kaugtööd;
 • Videokoosolekud. Nüüdsest on palju rohkem inimesi, kes julgevad koosoleku ajal kaamera sisse lülitada;
 • Köögikoosolekud koos “teiste tähtsatega” nende köögis, koduses olekus ja seda üle maailma. Nii mõnigi muidu tähtis isik muutus kuidagi lähedasemaks;
 • Tööaeg läks  veelgi paindlikumaks. Mind ei häirinud videokoosolekud õhtul kell 8, sest teiselpool maakera oli just see sobivaim aeg. See-eest sain keset päeva muid asju ajada.

Mis mind kodus segas?

 • Söömine ehk söögi tegemisele kuluv aeg. Julgen tunnistada, et söögi tegemine ei ole midagi, mis mu silma särama paneks. Vahel harva võin seda isegi nautida, aga iga päev, see on piinav. Siinjuures sügav kummardus kõikidele töötavatele emadele, kes nii töö kui ka söögitegemisega igapäevaselt hästi hakkama saavad. Muidugi saab toitu ka tellida, kuid maitse läheb pikal teel kaduma ja kuna meid on kodus 5 inimest ja koer, siis on see ka päris kulukas. Kuigi see oli katsumus, siis kõik 5 on siiani elus ja tänaseks tean, et näljasurma me niisama lihtsalt ei sure.
 • Pidev külmkapi külastamine tähendas minu rasvavarude suurenemist, mis omakorda tõi kaasa pikemad jalutuskäigud koeraga (see viimane peaks olema hea listis, vähemalt koera vaatenurgast, aga minu seisukohalt suurendas tundide arvu jalutamisele). Ei taha siin väga viriseda, sest oleksin võinud ju ka joosta ja väiksema ajaga hakkama saada.
 • Kodune olek – pean tunnistama, et minus on  piisav kogus edevust  ja kui su publikuks on vaid 4 inimest ja koer, siis pika aja jooksul jäi seda väheseks.
 • Samas tahtsin ka ise toetada oma kolleege või arutada küsimusi, mida on otsekontaktis ehk kontoris siiski oluliselt lihtsam teha.
 • Tähelepanuvajadus ei olnud ainult minul, ka teised kodused väljendasid väga hästi oma tähelepanuvajadust.
No katsu sellisele näole selgitada, et tegelikult on tööpäev ja jalutama lähme hiljem. Või, et miks tema sealt külmkapist nii tihti midagi head ei saa. Kui pere suur, siis on teisigi, kes su tähelepanu muule olulisele juhivad. Kui ikka tutvustatakse uut toodet, siis peab huvi tundma. Siin on alternatiivne koroonamask edasijõudnutele. Kui nüüd tekkis huvi koroonamaski vastu või soovid endale kodulooma, siis selleks on teised lehed. Meie pakume endiselt raamatupidamisteenuseid ja selles osas võid mulle otse kirjutada ulvi@grow.ee. Ulvi Tallo