Vali rohelisem raamatupidamine!

Kas raamatupidamisega tegeledes peaks mõtlema vaid numbritest – deebetist ja kreeditist, kasumist ja kahjumist? Või on oluline veel muudki silmas pidada? Kuna kõik asjad on omavahel seotud, siis iga väiksemgi otsus võib suuri muudatusi kaasa tuua. Sellise liblikaefekti näiteks on jätkusuutlikum raamatupidamine – lisaks arvepidamisele keskkonnale mõeldes võid millelegi hoopis suuremale kaasa aidata!

Ka raamatupidamine võib keskkonnasõbralikum olla

Suur osa raamatupidamisest ja aruandlusest on tänapäeval juba niigi paberivaba, kuid kas on võimalik veelgi enam loodust säästa? Eesti praeguse arengutaseme juures peaksime panema rõhku ka sellele, et mõtleksime oma elukeskkonnast heaoluühiskonnale vääriliselt. Kõik algab väikestest muudatustest – kunagi väiksel skaalal alustanud kodumaised koristustalgud püüavad sel aastal saada üritusest osa võtma juba 150 riiki!

Kõik me peaksime panustama puhta elukeskkonna säilitamisse. Iga väiksemgi ettevõte saab looduse hoidmisse panustada ja miks mitte alustada järgnevatele küsimustele mõtlemisega?

  • Kas ma kasutan võimalikult vähe paberit ja samas üritan materjale võimalikult palju taaskasutada? Kas kasutatavad kulumaterjalid on loodussõbralikud?
  • Kas kõiki väikseimaidki sõite on ikka vaja teha autoga või äkki saab ka jalutamisega hakkama? Kas sinu ettevõtte töötajad ei saaks tööl käimiseks transporti jagada?
  • Kas büroosse on ikka vaja uusi seadmeid või uut mööblit kui vanad asjad tegelikult veel töötavad?
  • Mil viisil saaksite kolleegidega veelgi enam puhtasse keskkonda panustada?

Loomulikult ei pea piirduma nende nõuannetega ja kindlasti on igal tegevusalal omad nüansid, mille arvelt saab loodust hoida. Kuulutame koos Eesti 100 juubeliaasta aastaks, mil kutsume kõiki loodust tõeliselt hoidma.

Keskkonnasõbralik raamatupidamine on juba kohal!

Raamatupidamisbüroo Grow oli Eesti esimene 100% paberivaba raamatupidamisbüroo ja meie töös on jätkuvalt kesksel kohal innovatsioon. Pakume oma klientidele teenust, mis on kooskõlas ka loodussõbralike lähenemistega, ja püüdleme seejuures edaspidigi paremuse poole. Mõned siinkohal olulised märksõnad oleks online raamatupidamine, paberivaba töö, prügi sorteerimine, jala käimine ja raiskamise vältimine.

Loodetavasti innustab meie ökoloogiline panus ka meie kliente sellele mõtlema. Võta ühendust raamatupidamisbürooga Grow ja garanteerime, et Eesti puhas loodus sellest ainult võidab!