Töötaja registreerimine: mis, miks ja kuidas?

Töötaja registreerimine on oluline erinevate riigiasutuste andmevajaduste täitmiseks ja mida tuleb teha esimesel võimalusel. Haigekassa saab sealt info ravikindlustuse määramiseks, töötukassa hüvitiste arvestamiseks, maksuamet töötamiste fikseerimiseks ja selle kaudu maksude tasumise kontrollimiseks.

Alates 1. jaanuarist 2019 tuleb töötamise registrisse märkida ka tööaja määr ning töötaja ametinimetus ja töökoha aadress.

Kui e-maksuametisse ei pääse, siis on võimalik töötaja registreerida ka telefoni või SMSi teel numbril 1811. Tegemist on lihtsustatud võimalusega ja teavitada tuleb tööandja registri- või isikukood, töötaja isikukood ja töötamise alguse kuupäev.

Töötaja registris peab üles märkima kõik tasustatud töötamised, kui ka vabatahtliku töö. Seda ei pea tegema ainult praktikandi puhul, kellele ei maksta palka.

Pikemalt töötaja registreerimisest saab lugeda Grow Finance blogi rahageenius portaalis.

Kui vajad konsultatsiooni, siis aitab sind Grow

Siit leiad viis asja, mida raamatupidaja  võiks soovida vältida. Meie raamatupidamisbüroos Grow oleme alati seisnud kaasaegsete lahenduste eest.

Kui soovid oma ettevõttele väärtuslikku partnerit, võta ühendust Grow raamatupidamisbürooga – helista meile +372 5629 3090 või saada e-kiri aadressile info@grow.ee.