Raamatupidamise tüütud tsekid on minevik

Ilmselt tuleb paljudele tuttav tšekkidest pungil rahakott. Seal võib sisalduda dokumente viimasest välislähetusest, kütuse- või restoranitšekke, mis peaksid ühel päeval jõudma raamatupidaja kätte. Kergem pole isiklike ostudokumentidega, mis peavad soetatud kauba garantii tõendina kuni kaks aastat säilima. Ometi on need paberitükid alati jalus ning see kõige vajalikum kipub ikka kaduma. Veelgi enam: ka kõige suurema pingutusega alles hoitud tšekid kaotavad kiirest loetavuse ja muutuvad juba nädalatega kasutuks.

Kogu selle peavalu lahendavad telefoni äpid, mis on saadaval nii Androidi, kui iOS’i jaoks. Sarnaseid rakendusi leidub ka Nokia ja teiste süsteemide jaoks. Sellega saab tšeki kasvõi ostuhetkel telefoni salvestada ja paberil dokumenti polegi enam tarvis. Paberist vabanemise üle tunneb head meelt ka iga kaasaegne raamatupidaja. Kõik toimib imelihtsalt.

Aseta saadud tšekk tasasele pinnale, kasutades soovitavalt valgest erinevat tausta. Tee CamScanner’ga pilt. Kui see on teravuselt rahuldav, aktsepteeri tulemus ja app alustab tööd:

CamScanner1

Automaatselt eraldatakse dokument taustast. Vajadusel saab piirjooni käsitsi korrigeerida. Seejärel tehakse pildist fail, mida saab soovi korral täiendavalt töödelda. Ometi pole see üldjuhul vajalik. Tarvitseb vaid tulemus salvestada.

CamScanner3CamScanner4

Nii on paberil olnud tšekist saanud sekunditega telefoni salvestatud fail, millega võib hiljem edasi tegeleda.

Igale failile saab anda unikaalse nimetuse, lisada sellele grupp või vajalikud kommentaarid. Lõpuks tuleb fail salvestada määratud kataloogi või saata elektronpostiga suvalisele aadressile. Kõige mugavam tundub faili salvestamine otse raamatupidaja pilverakendusesse (Google Drive, Box, Dropbox, vms.). Lisaks võib oma telefoni jätta grupeeritud dokumentide arhiivi, kus saab faile erinevate tunnuste abil otsida. Hea võimalus on isiklike gruppide loomine omaenda vajadustest lähtuvalt.

CamScanner5

UHY Grow raamatupidamisteenus pakub märksa enam, kui lihtsalt raamatupidamine. Meil on head lahendused, mis teevad ettevõtja elu lihtsamaks ja toovad esile olulise. Viimane on tihedas konkurentsikeskkonnas võtme-eelis.