Millised on hea raamatupidaja omadused aastal 2017?

Kõik on pidevas muutumises. Nii, nagu elu ise muutub, muutuvad ka ettevõtted ja nende vajadused. Seega peab raamatupidaja pidevalt kohanema. See ei ole tänasele raamatupidajale loomulikult uudis, sest muutusi on olnud palju – tulid arvutid, tulid pilveteenused jne. Kuid seegi ei ole progressi lõpp ja sageli võib järgmine revolutsioon esialgu vaid pisiasjade muutumises avalduda.

5 nõuannet tänapäevasele raamatupidajale

Teadmised raamatupidamises kasutatavatest infotehnoloogilistest lahendustest on tänaseks juba enesestmõistetavus. Mõnevõrra üllatav võib tunduda, et sellistele “kõvadele väärtustele” lisaks hinnatakse järjest enam ka “pehmeid väärtusi”. Lisaks konkreetsetele erialastele teadmistele peab kaasaegne raamatupidaja evima ka hoopis teistsuguseid oskusi. Esitame allpool viis soovitust, mida tänapäevane spetsialist võiks meeles pidada.

  1. Raamatupidaja ei ole enam pelgalt “riigiteenistuja”, vaid ta peab olema võimeline tulevikku puudutavaid soovitusi jagama ja suuremat pilti nägema. Ta peab oskama ettevõtte seisu analüüsida. Raamatupidaja peab tööandja missiooniga kaasas käima ja tema eesmärgid peavad olema seotud ettevõtte eesmärkidega.
  2. Pane rõhku pehmetele väärtustele – järjest suuremat rolli mängivad sellised oskused nagu suhtlemine ja koostöö. Hea õhustik töökohal ja head suhted klientidega ei ole tihti vähem olulisemad kui head tehnilised oskused.
  3. Tunne oma klienti! Ootamatult on tänasel individualistlikul ajastul jätkuvalt tähtsal kohal väljend, mille järgi klient on kuningas. Kunagi varem pole olnud nii lihtne uut teenusepakkujat leida – seega on suurepärane suhe kliendiga ülioluline.
  4. Olgugi, et tehnoloogia kasutamine on tänapäeval äärmiselt loogiline, tuleb siiski rõhutada, et ei tasu peatuda kui üks tarkvara on selge. Erinevad vajadused vajavad erinevaid lahendusi. Tugev spetsialist oskab käsitseda mitut tarkvara ja on muuhulgas kursis ka pilveteenuste ja online-raamatupidamisega seonduvaga.
  5. Pidev õppimine. Kuigi see seostub kõige eelnevalt kirjutatuga, ei saa enese pideva täiendamise ja koolitamise vajadust kunagi liigselt rõhutada. Toimuvad muudatused ei võimalda lihtsalt loorberitele puhkama jäämist, vaid tähendavad enese pidevat harimist.

Kuidas neile tingimustele vastav raamatupidaja leida?

Nagu näha, peab raamatupidaja aastal 2017 vastama päris paljudele nõudmistele. Sageli on aga nii, et sellise spetsialisti ettevõttes palgal hoidmine ja tema koolitamine ei ole kõige mõttekam. Siinkohal tuleb appi raamatupidamisteenuse pakkuja Grow.

Meie spetsialistid läbivad kõik vajalikud koolitused ja on pidevalt kursis kõigi võimalike raamatupidamises toimuvate muudatustega. Mitu pead on ikka mitu pead! Kui soovid meie teenust kasutada, võta konsultatsiooniks meiega ühendust kas telefonil 5629 3090 või e-posti aadressil info@grow.ee. Paneme koos kokku teenuste sobiva paketi!