Miks on rahavoogude aruanne ettevõttele kasulik?

Rahavoogude aruanne on üks raamatupidamise aastaaruande põhiosadest ja tegemist on allikaga, kust asjast huvitatu saab kõige parema ülevaate ettevõtte raha liikumisest ja korralikult koostatud aruanne osutab ka raamatupidamise tugevusele.

Ent eelmise aasta kohta said mikro- ja väikeettevõtjad koostada lühendatud raamatupidamise aastaaruande. See uus aruanne koosnes bilansist, kasumiaruandest ning lisadest – rahavoogusid see enam ei näidanud.

Lihtsam aruandlus teeb kindlasti väikeettevõtja elu lihtsamaks ja loodetavast motiveerib rohkemat inimesi ettevõtlusega kätt proovima. Kuigi bürokraatia vähendamine rõõmustab meid väga, tuleb siiski meeles pidada, et hästi koostatud rahavoogude aruanne võib olla aruande väga oluline osa!

Miks võiks rahavoogude aruanne sulle meeldida ja miks sa võiksid sellest puudust tunda?

Nagu sissejuhatuses juba mainitud, on rahavoogude aruanne suurepärane koht ettevõtte rahaga seotud sissetulekute ja väljaminekute jälgimiseks. Andmete analüüsimist lihtsustab asjaolu, et rahavood on aruandes rühmade kaupa koos.

Kuna väikeettevõtjad ei pea enam majandusaasta aruandes rahavoogude aruannet esitama, võib küsida, et millest aruande lugeja ilma jääb (olgu selleks väikeettevõtte juht ise, investor, hankija või koostööpartner)?

  • Rahavoogude aruanne on koht, kust ettevõtte juht, investorid ja raamatupidaja leiavad vastuse nii sellele, kuhu ettevõtte raha kulus, kui ka sellele, kust raha ettevõttesse juurde tuli.
  • Kui kasumit on, kuid raha ei ole, siis aitab taaskord rahavoogude aruanne. Erinevalt rahavoogude aruandest ei kajastu kasumiaruandes pikemate maksetähtaegade andmine klientidele, põhivara soetamised, investeeringute tegemine ja laenude andmine.
  • Rahavoogude aruandest nähtub seegi, kas tegevust on seni finantseeritud laenu, omanike vahendite või äritegevusega?

Seega on rahavoogude aruandel väga palju eeliseid ja on selge, et rahavoogude läbimõeldud juhtimisega on võimalik säästa raha – kasutada vähem omanike või laenude vahendeid.

Kvaliteetne raamatupidamisteenus panustab ettevõtte paremasse juhtimisse

Kui soovid, et sinu ettevõtte raamatupidamine oleks korraldatud kvaliteetselt ja saaksid rahavoogude liikumist jälgida, võta ühendust Grow’ga. Pakume kaasaegset raamatupidamisteenust ja saame sind aidata kõiges raamatupidamisse puutuvas. Meie alati ajakohaste teadmistega spetsialistide teenuste kasutamiseks saada e-kiri aadressile info@grow.ee või kasuta meie kodulehe kontaktivormi.