Kuidas puhkusetasu arvestamine lihtsamaks muuta

Vaatamata käesoleva aasta ebatavaliselt jahedale ja vihmasele ilmale on siiski käes aeg, mil inimesed järjest puhkusele lähevad. Puhkus on kohustuslik ja seega ei sõltu puhkusetasu arvestamine õues valitsevast ilmast ning see teinekord tüütu iga-aastane kohustus on vaja täita selgi aastal.

Millega tuleb tasu arvutamisel arvestada ja kuidas seda võimalikult lihtsaks muuta? Jätka lugemist ja leiad altpoolt midagi, mis selle tüütu kohustuse täitmise peavalu kaotab!

Puhkusetasu arvestamine – millest alustada ja mida teada?

Puhkuste planeerimisse suhtutakse ettevõtetes küll erinevalt, kuid kunagi ei tee paha olla saabuvaks suveks võimalikult vara valmis. Seetõttu on soovitatav koostada varakult töötajate puhkuste graafik, et oleks olemas ülevaade töötajate liikumistest suvel.

Kuigi puhkusetasu arvutamine võib tunduda lihtsana, on siingi omad nüansid, millega võib eksida. Tegemist ei ole vaid ühe valemi alusel arvutamisega, võttes arvesse igakuist töötasu ja puhkusepäevade arvu. Puhkusetasu arvestamine põhineb üldjuhul küll viimase kuue kuu töötasul, kuid on ka erijuhte, mis selle mudeli segi löövad:

  • mida teha kui töötaja ei ole tööandja juures veel kuus kuud töötanud?
  • mida teha kui töötasu makstakse päevadel põhinevalt, mitte kindla kuupalgana?
  • kas on mõni võimalus maksta puhkusetasu töövõtulepinguga töötavale töötajale?
  • kuidas arvestada puhkusetasu lapsehoolduspuhkuselt naasnud töötaja korral?
  • kuidas arvestada puhkusetasu graafiku alusel, sh riigipühadel, töötava töötaja korral?

Selliseid erandeid on veelgi ja kõigi nende erisuste teadmine ei pruugi iga raamatupidaja jaoks mõistlik tunduda. Sellest tuleneda võiva suure segaduse vältimiseks soovitame kaaluda ettevõttesse hea raamatupidamisteenuse sisse ostmist.

Raamatupidamisteenuse eelised puhkusetasude arvestamisel

Lisaks seostub puhkusetasu arvestamise ja välja maksmisega ka olukord, kus töötaja lahkub töölt ilma puhkust täielikult kasutamata. Sellisel juhul hüvitatakse töötajale puhkusepäevad rahas, arvestades kasutamata puhkusepäevade arvu ja töötatud päevade arvu.

Kõike eelnevat arvesse võttes on puhkusetasude arvestamine järjekordne valdkond, kus professionaali palkamine end kindlasti ära tasub. Professionaalne teenusepakkuja tunneb valdkonda igakülgselt ja on kursis kõigi uusimate nõuetega – tulemuseks on puhkusetasude korrektne ning muredeta arvutamine. Lisaks tasub meeles pidada, et raamatupidamisteenust saab sisse osta ka osade kaupa (nt ainult töötasude arvestamist, ostuarvete sisestamist, deklaratsioonide esitamist). Samas on olemas ka ajutised lahendused, et asendada näiteks lapsehoolduspuhkusele läinud töötajat!

Selleks, et puhkusetasu arvestamine laabuks tõrgeteta ja ei esineks probleeme nii ettevõtte kui ka töötajate jaoks, tule ettevõtte Grow teenuse kasutajaks! Täida meie kodulehel olev päringuvorm ja muudame sinu suve lihtsamaks.