Kaugtöö kohvikutes, Kanaaridel või kus iganes

Olen juba proovinud kaugtööd kohvikutes, oma kodus söögilaua taga, diivanil, voodis, hoovis,  kasvuhoones.

Aga miks mitte kasutada ära ehk „ärakasutada“ meie sügistalve pimedust ja minna tööle kuskile, kus on valgust enam ja kui veab, siis isegi võimalik päikest nautida.

Miks minna vahelduseks mujale töötama

Tundsin, et meie meeskonnas nagu ka igas teises korralikus eestlases poeb hilissügiseti depressioon põue.  Samas ei ole võimalik kõigil töötajatel korraga puhkama minna. Aga miks mitte minna tööle, nagunii on täna kaugtöö  juba paljudele  loomulik osa.

No ja nii me Kanaaridele läksimegi. Kuna töötame kahe ekraaniga, siis meie suurim väljakutse oli leida ekraane, kuid kahjuks sellega põrusime. Töökohana kahjuks veel liiga paljud avatud kontorid piirduvad vaid laua ja tooliga, aga mitte ekraanidega. Selle piirkonna parimas “open offices”,  oli nii vali tümps, nagu oleks ööklubisse sattunud. Kuna viimane oli reklaamitud, kui parim noorte koostöö koht, siis googeldasin „elderly people open office“, aga see ei andnud tulemusi :).

Ka see ei saanud meil takistuseks. Meie hotellis oli piisavalt nurgataguseid, kus saime end mugavalt sisse seada ja toas olev telekas asendas piisavalt ühe lisaekraani vajadust.

Millega tuleb harjuda

Kui põhjamaine inimene on Kanaaridel, siis eeldatakse, et oled tulnud siia puhkama. Kui ütled, et tööle ja keset päeva ei lähegi päikest nautima, siis küsija kulmud liiguvad taevastesse kõrgustesse.

Lõpuks tekkis juba hirm,  äkki keegi küsib: “Kes on see hull boss, kes käsib teil siin meie puhkajate hotellis tööd teha? Töötamine segab meie puhkajad.“ Aga põhimõtteliselt saime ikkagi ka keset päeva teha pikemaid puhkepause ja oma tööd õhtul lõpetada.

Ütlen ausalt, et tegelikult olen ennegi niinimetatud puhkuse ajal töötanud ehk midagi ära teinud. Kuid kui minna tööle, siis see ka töötab hoopis teistmoodi ja paremini. Ja seda isegi siis, kui töökohaks on hotell.

Tagasi tulles tunnen, kuidas serotoniini ja D-vitamiini tase on tõusnud ja meel on rõõmsam. Lisaks pidasime väga palju aktiivseid arutelusid, mida kontoris ei oleks olnud võimalik teha.

Selle positiivse vaibiga, mis me oma nädalasest kaugtöö kontorist saime, oleme võimelised paremini toetama tervet Grow meeskonda.

Loodan, et ka edaspidi leiame oma meeskonnast inimesi, kes on valmis meie plaanidega liituma ja tööd tegema keskkonnas, mis muidu on mõeldud puhkajatele. Mis iseeneset tähendab, et igas päevas peab jääma aega ka endale. Ärgem ajage seda segi puhkusega. Puhkus on mõeldud puhkamiseks.

Kontorisse tagasitulles küsis esimene vastutulija, “Kuidas puhkus läks?”

Ulvi Tallo