Hea raamatupidaja on ühteaegu rööprähklejast päkapikk, saatan ja papagoi

Grow Finance’i partneri Anna-Liisa Orglaane soovitused, milline peab olema üks tõeliselt hea raamatupidaja.

Hea raamatupidaja on nagu päkapikk

Ta on alati olemas, aga samas vaevu märgatav. “Hea raamatupidaja on ka nagu hall kardinal, kes hoolitseb, et juhtkonnal oleks piisavalt infot õigete otsuste tegemiseks ja saaksid bürokraatiaga tegelemise asemel keskenduda äri kasvatamisele,”

Oluliseks oskuseks on rööprähklemine.

Nagu hea päkapikk peab jõudma enne hommikut kõigi laste akende taha ja korda viima võimatut, siis tuleb ka raamatupidajal tähtajaks esitada korrektsed aruanded. Seda isegi siis, kui juhtidel ei ole aega anda infot ja tehingute andmed tuleb koguda kokku 30 leheküljelisest lepingust.

Selgeltnägija võimetega

Arvatakse, et raamatupidaja puhul on täiesti loogiline, kui ta suudab mõtteid lugeda või näiteks aru saada komadeeringu dokumentidest tundmatus keeles. Abielulahtuse või muu notariaalse tehingu peaks iga raamatupidaja oma selgeltnägija võimetega kindlasti ära tunnetama, sest nende tehingute elektromagneetilised võnked on võimsad.

Hea raamatupidaja peaks olema nagu papagoi või saatan õlal

Igal juhul on ta kannatlikust ja järjepidevust ajada välja kõik puuduvad dokumendid ja aruanded, mis oleks õiged ja maksukohustus oleks minimaalne. Loe lähemalt lugu raha.geenius