Kuigi praegu räägitakse ainult Eesti Vabariigi vanuse muutumisest, muutub tegelikult kõik meid ümbritsev. Muutume meie ja muutub see, mida meist igaüks võiks oma valdkonnas eeldada. Nii, nagu ei ole võrreldavad olud Eestis praegu ja näiteks 25 aastat tagasi, nii ei ole ka raamatupidaja kohustatud oma töös aegunud meetodeid kasutama!
Sõltumata sellest, kas seda teksti loeb raamatupidaja ise või tema tööandja, soovitame antud tähelepanekuid tõsiselt kaaluda. Miks mitte kinkida Eesti 100. sünnipäeva puhul endale
parim võimalik raamatupidamisteenus.
Millised on need viis asja, mida raamatupidaja võiks vältida?
Kuigi oleme viimastel aastakümnetel nii riigina kui ka üksikisiku tasandil IT-alal tiigrihüpetega edasi jõudnud, võib jätkuvalt leida iganenud lähenemisi. Kindlasti tahab iga raamatupidaja, et tema töö kulgeks optimaalselt ja parimal võimalikul viisil. Seega tasub meist igaühel mõelda sellele,
kas oleme järgneva viie punkti osas teinud kõik, mis võimalik?
- Kas minu raamatupidamine on paberivaba? Paberivaba raamatupidamine peaks olema aastal 2018 absoluutne norm. Järjest enam asju liigub elektrooniliselt ja nii peaks olema võimalik ka kõiki asju rohkem või vähem automaatselt töödelda.
- Kas ma olen oma füüsilise töökoha vang? Ajad, mil töötamise efektiivsust arvestati kontoris istutud tundide järgi, peaksid olema ammu möödas. Raamatupidaja paindlik tööaeg ja kodus töötamise võimalus pigem lisavad efektiivsust kui seda pärsivad.
- Kas ma teen töid, millega saab hakkama masin? Nüri korduvate toimingute tegemine ruineerib töötajat ja ei mõju kindlasti positiivselt tema motivatsioonile. Üksluiste töödega saab tihti hakkama robot ja iga töötaja võiks saada kasutada oma loomingulisust.
- Olen ma vaid riigi käepikendus ettevõtja kontoris? Raamatupidaja ei peaks ainult täitma tööülesandeid, mille näol on tegemist riigiga seotud kohustuste täitmisega. Kaasaegne raamatupidaja suudab pakkuda ettevõttele palju rohkemat, näiteks finantsanalüüsi vallas.
- Aegunud töövõtete kasutamine on ettevõtja raha raiskamine. Pangamaksete käsitsi sisestamine, tšekkide sisestamine ükshaaval, maksekorralduste koopiad iga tehingu kohta, müügiarvete koostamine Excelis, ostuarvete kannete tegemine kuupäeva järjekorras ja ostuarvete välja printimine, et saaks konteerimisinfo peale kirjutada ning seda seitse aastat säilitada, on mõned näited, mida raamatupidajad põhjendavad, et alati on ju nii tehtud. Meie soovitame kriitiliselt üle vaadata raamatupidajatel oma rutiinid, et aega jääks rohkem targemateks töödeks.
Kui vajad konsultatsiooni, siis aitab sind Grow
Meie raamatupidamisbüroos Grow oleme alati
seisnud kaasaegsete lahenduste eest. Paberivaba raamatupidamine,
online-raamatupidamine jne pole meie teenuse puhul midagi uut – meie jaoks on juba ammu tegemist loomulike valikutega ja
praegu töötame me veelgi innovaatilisemate lahenduste kallal! Kui ka sina kui raamatupidaja soovid sellest arengust osa saada,
võta meiega ühendust juba täna!