E-arve aitab ettevõtetel raha kiiremini “koju tuua”

E-arve aitab arve menetluse protsesse kiirendada ja seeläbi raha kiiremini „koju tuua“

E-arvest justkui teavad kõik, aga miks siis ikkagi see tekitab paljudele peavalu? E-arve peavalu põhjustavad enamasti inimesed ise, kes ei taha vanadest, juurdunud harjumustest, vabaneda. Tehnilisi lahendusi on oluliselt rohkem, kui neid osatakse kasutada. Põhjused miks e-arveid ei saadeta:
  • Puudub kaasaegne programm, mis näitaks e-arvete vastuvõtjaid.
  • Programm näitab e-arve vastuvõtjat aga töötaja harjumused on muutmata. Nii ta otsib viisi, kuidas vanaviisi edasi teha. Hetkel levib ikka veel teadmine, et e-arve vastuvõtja peaks teavitama meili teel oma hankijaid vastuvõtmisest ja seda korduvalt. See on ebavajalik ja liiga suur halduskoormus kõigile.
  • Mõned ettevõtted (inimesed) ei suuda siiamaani saata e-arveid korraga nii panka ja ostja programmi. Tehnilised lahendused on olemas, tuleb lihtsalt huvi tunda, kuidas oma programmidega see tööle panna.
  • Müügiinimestele, kassapidajatele ja teistele arve väljastajatele ei ole näidatud kus asub e-arve saatmise nupp.

Soovitused

E-arve saatmine on peamine ehk esmane Alusta suhtumise muutmisest. Kui sul on kaasaegne programm, mis näitab e-arvete vastuvõtjaid, siis saada e-arve, mitte meil. Kui teine osapool avaldab soovi saada e-mailiga pdf arvet, alles siis saada see.   Mitu kanalit saatmiseks Kui Teie ettevõte peab edastama arveid nii panka, kui ostja programmi, siis vaadake üle oma protsess ja tehke see kliendile võimalikult lihtsaks. Kahjuks peab mainima, et ka suurtes firmades ja pankades napib inimesi, kes üldse aru saavad, kuidas e-arve peaks liikuma ja miks kahte kanalisse.   Teie programm ei näita infot vastuvõtjate kohta Siis on viimane aeg arendajatel see käsile võtta. Kui olete arendajalt juba  nõudnud programmi muutmist, võite seni filosofeerida mõttega, miks seda programmi üldse kasutate?   Arvete väljastajatele Näidake kõigile töötajatele, kes arveid väljastavad, kus asub e-arve saatmise nupp, seda ka kassapidajatele.   Eestis ja kogu maailmas on e-arvete osakaal tõusteel. Grow Finances on e-arvete vastuvõtmise osakaal aegade jooksul olnud suhteliselt suur, aga seda tänu väga suurele teavitustööle, mis siiani on enamasti mahukas käsitöö. Hetkel on kahjuks väga vähe ettevõtteid, kes nähes, et teine osapool võtab arveid vastu, selle e-arve ka saadaks. Hakka saatma e-arveid ja näed peagi, kuidas ka laekumised hakkavad paremini pangaarvele tulema. E-arvetest pikemalt saad lugeda siit. Allolev graafik näitab selgelt Grow Finance e-arvete mahtude kasvu. Grow tegeleb püsivalt sellega, et meie raamatupidajad käiksid ajaga kaasas ja oleme ka oma blogis kajastanud väärtusi, millest hea raamatupidamisteenus lähtuma peaks. Näeme end oma valdkonna pioneeridena ja oleme esimene 100% paberivaba raamatupidamisbüroo Eestis. Kui ka sina soovid saada juba täna osa tulevikku vaatavast online-raamatupidamisteenusest, võta meiega ühendust meie kodulehe kaudu, saada e-kiri aadressile info@grow.ee või hoopis helista numbril 5629 3090!