Dividendid ja nendega seotud muudatused aastal 2018

Dividendid ja nendega seotud muudatused aastal 2018

Kui seni oli dividendi  maksumäär 20%, siis järgmise aasta kasumi jagamisel tekib võimalus kasutada 14%-list tulumaksumäära, juhul kui eelneval kolmel aastal on makstud dividende.

Ent tegemist ei ole kõigi jaoks kehtima hakkava muudatusega, kuna see oluline langus eeldab kahe tingimuste täitmist – dividendid tuleb maksta välja juriidilisele isikule ja seda tuleb teha regulaarselt. Seega Eestis elavale lõpptarbijale ehk ettevõtte omanikule jääb kokkuvõttes tulumaksu protsent samaks.

Juhime tähelepanu järgmistele asjaoludele:

  • 14%-list tulumaksumäära saab rakendada 2018. aasta kasumile ehk 2019. aastast alates väljamakstavatele dividendidele.
  • Kehtib 2-aastane üleminekuperiood, kus keskmise väljamakstud dividendi aluseks võetakse alates 2018 tehtud dividendi väljamaksed.
  • Seega kui 2018 maksite dividende, siis 2019 on võimalus sama summa maksustada 14%-lise tulumaksuga. Järgmisel aastal on see 2 aasta keskmine ja sealt edasi rakendub 3 aasta keskmine.
  • Kuna 14% rakendamisega on seaduses veel juriidilisi vasturääkivusi neto- ja brutodividendide osas, siis loodame, et need silutakse enne, kui seda kasutama hakatakse.

Ettevõte, kes on saanud 14%-lise tulumaksuga dividendi ja maksab need dividendid edasi eraisikust omanikule, peab maksma 7% tulumaksu.

OECD Eesti majanduse ülevaates seisab, et planeeritav tulumaksualandus 14 protsendile jaotavatest dividendidest juhul kui ettevõte on maksnud dividende vähemalt kolm aastat järjest, ei too ühtegi positiivset mõju kodumaiste ettevõtete investeeringute suurendamiseks, sest reinvesteeritud kasumid on nagunii maksuvabad.

Kas vajad abi dividendidega seotud teemadel?

Kui sa ei ole mõningates dividendide väljamaksetega seotud aspektides kindel, siis võta julgelt ühendust Grow raamatupidajatega. Kuna meie poolt pakutav online raamatupidamisteenus hõlmab kõigi meie raamatupidajate aastatepikkust kogemust, saame sinu jaoks keerulised toimingud kerge vaevaga korda ajada.

Helista meile kas numbril 5629 3090 või saada e-kiri aadressile info@grow.ee ja teeme sulle parima pakkumise!