Astu samm tuleviku suunas – võta kasutusele e-arved

Mitte just igas valdkonnas ei vasta Eesti kui e-riigi kuvand tegelikkusele ja selleks on ka e-arved. Vaieldamatult on viimastel aastatel liigutud paberarvete kasutamiselt elektrooniliste arvete suunas, kuid see on tegelikult vaid poolik samm. Ei ole vahet, kas tegemist on kord kuus eraklientidele saadetavate arvetega või ettevõtete/asutuste poolt sageli ja suures koguses vahetatavate arvetega, parimaks lahenduseks on alati e-arvete saatmine.

Mis on e-arved ja millised on nende eelised?

E-arved on elektroonilised arved, mida suudavad lugeda masinad, internetipangad ja erinevad tarkvarasüsteemid. Ehk siis tegemist ei ole PDF-arvega, mille raamatupidaja peab ikkagi programmi sisestama, vaid see on arve, mis liigub programmide vahel automaatselt. Kuigi ka sellesse arvesse puutuvat peavad raamatupidajad või finantsspetsialistid kontrollima, võtab sellise arvega toimetamine kordades vähem aega. Lisaks liigub koos e-arvetega alati ka kergemini loetav PDF-arve! Võimaldades arvetega mässamiselt aega säästa, saab ettevõtte juht oma väljaõppega spetsialistide potentsiaali paremini ära kasutada. Raamatupidaja ei pea olema  andmesisestaja. E-arvete süsteemi seadistamine võib võtta vaid mõne tunni ja seega ei ole alust ka müüdil, et see on aeganõudev ning tööd pärssiv tegevus. Hea tarkvara korral on tegemist kiire ja valutu üleminekuga.

Olukord e-riigis Eestis

Võrreldes näiteks Soomega on siin e-arvete osakaal tõesti kordades väiksem. Õnneks on paberarvete osakaal aasta-aastalt vähenemas ja e-arvete osakaal suurenemas, kuid see tõus võiks olla kiirem. Kuna sellele on hakatud ka riigi tasandil tähelepanu pöörama, ei pea enam kõhklema selles, et e-arved on tulevik. Seega julgustame kõiki ettevõtteid e-arvetega katsetama ja võit ajas (ning sellega seotult ka rahas) on kiiresti saavutatav.

Grow toetab sind e-arvetele üleminekul igakülgselt

Kui oled otsustanud, et ka sinu tööd võiks e-arved lihtsustada, küsi julgesti nõu Grow spetsialistidelt. Oleme Eesti esimene 100% paberivaba raamatupidamisbüroo ja lähtume oma igapäevatöös alati innovatsioonist. Me usume, et e-arved on kaasaegse raamatupidamise lahutamatu osa – astu ka sina samm edasi! Helista meile numbril 5629 3090 või saada e-kiri aadressile info@grow.ee ning loe meie kohta ka meie Facebooki lehelt.