Arve koostamine ja arvete koostamise tarkvara

Et raamatupidamine on valdavalt IT-lahendustesse kolinud, ei ole raamatupidamisprogrammid enam midagi uut ja neid leidub turul mitmeid. Kuid kas igal ettevõttel on vaja omada üksikasjalikku tarkvara? Pigem mitte. Ent arve koostamine on pea iga ettevõtte tegevuse alus ja väiksemate firmade omanikke puudutab tavaliselt eelkõige vaid müügiarvete väljastamine.

Kuidas valida sobiv lahendus arvete haldamiseks

Eelnevat silmas pidades ei ole väiksematel ettevõtetel otstarbekas omada eraldi tarkvara finantside, ostuarvete, põhivarade, lao ja muu taolise haldamiseks. Seetõttu ongi alustava ettevõtte jaoks parim omada esimesena spetsiaalset lahendust müügiarvete haldamiseks. Vastav tarkvara või muu lahendus peab olema kiire, kergesti kasutatav ja ligipääs sellele peab olema hõlbus.

Mainimata on aga veel üks oluline külg – arve koostamise tarkvara hind. See on just väiksema ettevõtte puhul tähtis kriteerium ja sellisel juhul on soodsaim ja lihtsaim leida sobiv tarkvara spetsiaalselt müügiarvetele mõeldud lahenduste hulgast. Ent neid on palju ja mõne lõpphind on kasutaja jaoks isegi kallim kui täieliku funktsionaalsusega raamatupidamisprogramm ise …

Arve koostamine programmis ja mida seejuures jälgida

Arve koostamine võib küll tunduda millegi elementaarsena, kuid sellegi juures on asju, mida tähele panna. Toome järgnevalt ära neli olulisemat asja, millele enda ettevõtte jaoks lahendust valides tähelepanu pöörata.

  • Arve koostamine on ilmselt igas kaasaegses programmis lihtsaks tehtud, kuid tuleb vaadata, et lihtne oleks ka laekunud ja laekumata arvete jälgimine ning märkimine.
  • Arvete koostamise lahendused arenevad ja peagi on võimalik neid ka Eestis otse pangaga liidestada. Ent välismaiste lahenduste puhul ei ole see tõenäoline ja väiksemad kodumaised lahendused ei ole suutelised oma lahendust sellisel tasemel arendama.
  • Liiga harva pööratakse tähelepanu sellele, kuidas neid arveid hiljem programmist kätte saada ja näiteks aastaaruande ning maksuaruandluse jaoks vajadusel raamatupidamisprogrammi ümber tõsta. Hea arveprogramm peab võimaldama arveid kas XML- või CSV-failidena välja võtta nii, et neid saaks järgmisesse programmi laadida.
  • Samas on ka oluline, et arveid oleks võimalik otse programmist välja saata, printida ja vajadusel ka muuta.

Raamatupidamisfirma Grow pakub oma klientidele kõigile eelmainitud nõuetele vastavat arveprogrammi, mille kasutamine lahendab kõik arvete koostamisega seotud mured. Online raamatupidamisfirma Grow arveprogrammi tasuta kasutamiseks võta palun meiega ühendust e-posti aadressil info@grow.ee.