4 põhjust, miks tasub edasiõppimiseks valida raamatupidamise eriala

Mõni laps teab juba teismelisena, kelleks ta suurena saada tahab, päris paljud aga pole veel gümnaasiumi lõpetadeski kindlad, kuhu edasi õppima minna. Meie soovitame raamatupidamist, ja mitte ainult sellepärast, et see annab võimaluse tulevikus Grow kollektiiviga liituda!

  1. Raamatupidamine on töö, mida saad teha mistahes riigis. Kui sa ei oska täna öelda, kas tahaksid tulevikus jääda Eestisse või elada kuskil mujal, siis raamatupidajana saad sa tööd igal pool maailmas. Ka kohaliku keele mitteoskamise probleemist on kergem üle saada kui paljude teiste ametite puhul, sest terminid ja rahvusvahelised standardid on tuttavad.
  2. Raamatupidamist võib teha ka kodukontoris, suvemajas, väikese lapse lõunauinaku ajal, hilisõhtul – see töö on nii koha kui aja mõttes väga paindlik. Kui arvad, et sulle ei meeldiks aastaid üksnes kodus lapsi kasvatada või tahaksid töötada enda valitud graafiku ja mõõduka koormusega, et aega jääks ka teistele tegevustele, siis on raamatupidamine väga mõistlik valik. Arvesse tasub võtta sedagi, et raamatupidamine on hooajaline töö – kuu ja aasta lõpp on tavaliselt rahulikumad ajad, aruannete ja maksete tegemise kuupäevade (kuu 10. ja 20. päev) eel on tööd rohkem, nii et on kerge paika panna tempo, mis jätab aega tegeleda ka muude asjadega.
  3. Raamatupidajat vajatakse nii eraettevõttes kui avalikus sektoris, sulle on avatud kõigi tegevusalade uksed. Tõsi on, et töökultuur, kombed ja nõudmised on eri sektorites ja eri tegevusaladel väga erinevad, aga raamatupidajal pole vaja karta, et ta leiaks end ühel hetkel olukorras, kus töökoht kohe üldse ei sobi ega meeldi. Ka väiksemates kohtades, kus tööandjaid mõnikord kahe käe sõrmedel üles saab lugeda, võib raamatupidaja olla kindel, et temale erialast tööd seal ikka leidub.
  4. Raamatupidamine pakub jätkuvaid vaimseid väljakutseid. Enam pole tegemist tööga, mis nõuab tuima kannatlikkusega numbrite sissetoksimist arvutisse, päevast päeva ühtemoodi. Raamatupidamistarkvara areneb väga kiiresti, rutiinse töö teevad ära spetsiaalsed arvutiprogrammid, raamatupidaja ülesandeks jääb aga üha rohkem analüüs ning juhtkonna nõustamine.

Tööandjad räägivad, et tänapäeva noored hindavad tööd, mis võimaldab endal areneda ning jätab aega ka kontorivälisteks harrastusteks. Sellest vaatenurgast on raamatupidamine täpselt praegusele noorele sobiv amet. Kui soovid raamatupidamise kohta rohkem teada, loe ka Grow teisi blogipostitusi!